Laureáti 48. ročníka Chalupkovho Brezna
PhDr. Emília Alcnauerová umelecký prednes SPŠ strojnícka Prešov
Mgr. Valentín Šefčík literárna tvorba poézia ZŠ Bertotovce
Mgr. Eva Kováčová umelecko-dokumentárne videofilmy a tvorba vzdelávacích a prezentačných programov CVČ Včielka Púchov
Arpád Horváth výtvarná tvorba Tornaľa
Duo Csaba Köböl, Janka Mikušová hudobná tvorba ZUŠ Voderady
Mimoriadne ceny
Cena venovaná ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Jurajom Draxlerom
Anna Dubovcová, Turčianske Teplice
Cena venovaná primátorom mesta Brezno JUDr. Tomášom Ábelom
Martin Mucha, ZŠ Spišská Nová Ves
Cena venovaná predsedom OZ PŠaV Ing. Pavlom Ondekom
Lucia Košútová a Mgr.art. Marián Švoňava, ZUŠ Brezno
Cena venovaná vedúcou odboru školstva OÚ v Banskej Bystrici Mgr. Ingrit Haringovou
Mgr. Janka Spáčová, ZŠ s MŠ Karola Rapoša, Brezno
Cena venovaná predsedom VÚC Ing. Mgr. Mariánom Kotlebom
Mgr. Rastislav Turňa, ZUŠ Valaská
Cena venovaná miestnym odborom Matice slovenskej
PaedDr. Ján Pochanič, PhD., ZŠ Užhorod
Umelecký prednes
Zlaté pásmo
PhDr. Emília Alcnauerová SPŠ strojnícka Prešov
Anna Dubovcová Turčianske Teplice
Strieborné pásmo
Mgr. Tatiana Dolinská ZŠ Kamenná Poruba
Dáša Illyová CVČ Včielka Púchov
Bronzové pásmo
Ing. Božena Dobrovičová Považská Bystrica
Mgr. Eva Hančáková Podbrezová
Literárna tvorba - poézia
Zlaté pásmo
Mgr. Valentín Šefčík ZŠ Bertotovce
Mgr. Margita Kuchčáková Nižná nad Oravou
Mgr. Dagmar Janišová ZŠ Zemianska Olča
Mgr. Janka Balážová ZŠ s MŠ Valaská
Mgr. Anna Lažová Spojená škola Svidník
Mgr. Mária Malá Lutila
Ing. Róbert Hakala, CSc. Spojená škola internátna Trebišov
Martin Mucha ZŠ Spišská Nová Ves
Strieborné pásmo
Mgr. Renáta Filková ZŠ Zemianska Olča
Mgr. Eva Drobná Trnava
Jarmila Dragulová Spojená škola internátna Prievidza
Bronzové pásmo
PaedDr. Jaroslav Gál Vranov nad Topľou
Mgr. Mária Stopková Čimhová
Mgr. Jana Barillová ZŠ s MŠ Hrabušice
Ing. Božena Dobrovičová Považská Bystrica
Mgr. Dobroslava Luknárová Bratislava
Soňa Vargová Súkromné gymnázium Lučenec
Anna Dubovcová Turčianske Teplice
Mgr. Juraj Čúzy ZŠ pre deti a žiakov so SP internátna Bratislava
Literárna tvorba - próza
Zlaté pásmo
Anna Hanesová Zvolen
Martin Mucha ZŠ Spišská Nová Ves
PaedDr. Ján Pochanič, Phd. ZŠ Užhorod
Mgr. Eva Hančáková Podbrezová
Strieborné pásmo
Mgr. Dobroslava Luknárová Bratislava
Anna Koldrásová ŠZŠ Klenovec
Ing. Božena Dobrovičová Považská Bystrica
Anna Dubovcová Turčianske Teplice
Mgr. Rastislav Turňa ZUŠ Valaská
Bronzové pásmo
Milan Urbanovský Šenkvice
PaedDr. Karolína Ghirbaková ZŠ Sološnica
Anastázia Kováčová Telgárt
Výtvarná tvorba
Zlaté pásmo
Mgr. Rastislav Turňa ZUŠ Valaská
Mgr. Dagmar Janišová ZŠ Zemianska Olča
Mgr. Alena Rábeková Centrum zdravia Nitra, Párovské Háje
Arpád Horváth Tornaľa
Strieborné pásmo
Mgr. Zuzana Bálážiová MŠ Veľké Zálužie
Mgr. Erika Ivanová MŠ Štiavnická Nitra
Mgr. Ľudmila Štupáková ZŠ Divín
Bronzové pásmo
Tatiana Halásová MŠ Párovská Nitra
Bc. Mária Sabová MŠ Štiavnická Nitra
Mgr. Žofia Barlová ZUŠ Brusno
Martin Mucha ZŠ Spišská Nová Ves
Skladateľská tvorba
Zlaté pásmo
Csaba Kőből ZUŠ Voderady
Strieborné pásmo
Peter Franko ZUŠ Humenné
Interpretácia piesne - spev
Zlaté pásmo
Erika Géciová SSOŠH Železiarne Podbrezová
Strieborné pásmo
Dobroslava Luknárová, Emília Vajová
Zuzana Šulová ZUŠ Brezno
Emília Vajová Kapušany
Bronzové pásmo
Hra na hudobnom nástroji
Zlaté pásmo
Musica Beresun ZUŠ Brezno
Duo Csaba Kőből , Janka Mikušová ZUŠ Voderady
Duo Lucia Košútová, Marián Švoňava ZUŠ Brezno
Strieborné pásmo
Bibiána Kuštárová ESŠ Martin
Tvorba pc vzdelávacích a prezentačných programov a umelecko – dokumentárne videofilmy
Zlaté pásmo
Mgr. Alena Majerníková ZŠ s MŠ Karola Rapoša Brezno
Mgr. Janka Spáčová ZŠ s MŠ Karola Rapoša Brezno
Mgr. Eva Kováčová CVČ Včielka Púchov